Mając do dyspozycji mały ogród, warto zastanowić się, jaką rolę ma pełnić. Nawet niewielka przestrzeń może okazać się idealna do wypoczynku i relaksu – przekonują projektanci zieleni. Aranżacje małych ogrodów umożliwia odpowiednio dobrane meble i dodatki. Jakie rozwiązania wybrać, by przestrzeń ta zachwycała?

Aranżacje małych ogrodów – komplety meblowe

Wybór kompletu meblowego jest podstawą, kiedy mowa o wygodnej strefie wypoczynkowej blisko domu. Do najchętniej wybieranych zalicza się obecnie meble technorattanowe – ich atutem jest wysoka jakość, świetne parametry techniczne, odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej palecie kolorów – dzięki temu możliwe jest dopasowanie mebli do własnych potrzeb. Inną propozycją są funkcjonalne meble modułowe, w których niewielkie złączki pozwalają na łączenie elementów danej kolekcji. Uzupełnieniem przestrzeni może być zadaszenie tarasowe, wykorzystanie w ogrodzie. Zadaszenie w formie pergoli pozwoli na ciekawsze aranżacje małych ogrodów i precyzyjne wyznaczenie miejsca do odpoczynku oraz osłonięcie go przed silnym słońcem. Pergole posiadają konstrukcje modułowe co oznacza, że ich wznoszenie nie sprawi żadnego problemu.

Aranżacje małych ogrodów przy pomocy dodatków!

Niewielki ogród nie musi być nudny – miejsce wypoczynkowe ozdobić można na wiele sposobów. Podstawą są poduszki i pledy z miękkich tkanin, które pozwolą na poprawienie komfortu termicznego w czasie chłodniejszych wieczorów. Aranżacje małych ogrodów warto też uzupełnić o funkcjonalne oświetlenie – w nowoczesnych ogrodach sprawdzą się idealnie lampy solarne. Klasyczne przestrzenie ozdobić można rattanowymi lampionami, które mogą stać na płytkach chodnikowych czy też wzdłuż alejek spacerowych. Chcąc nadać przestrzeni niebanalnej oprawy, warto zastanowić się nad paleniskiem gazowym – to niewielkie i praktyczne urządzenie z powodzeniem zastąpi klasyczne ognisko i nada estetyki otoczeniu.

Comments are closed.

https://tubebox.pl https://warshipsband.com https://rosequarterdevelopment.org