Silikon to tworzywo sztuczne, które wykorzystywane jest na budowie lub podczas produkcji maszyn. W ostatnich latach naprawdę dużą popularnością cieszy się techniczna mata silikonowa.

Czym jest techniczna mata silikonowa?

Jest to niezwykle przydatne narzędzie, które może zostać wykorzystane podczas pracy codziennej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obecnie takie maty można spotkać w wielu miejscach. Branża budowlana to nie jedyne miejsce, gdzie znalazły zastosowanie, ponieważ można jeszcze je znaleźć w branży hydraulicznej oraz motoryzacyjnej. Można ją kupić w dobrych sklepach budowlanych lub przez internet. Z reguły sprzedawana jest w rolkach, a sprzedawca ucina kawałek maty, który pasuje klientowi. Produkcją takich mat zajmują się również producenci, którzy wystawiają własne produkty na swoich stronach internetowych. Należy pamiętać, żeby kupować maty silikonowe jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, ponieważ można wtedy liczyć na wysoką jakość usługi oraz gwarancję.

Parametry maty

Maty techniczne są określane również jako silikon techniczny. Warto dodać, że jest on znacznie bardziej odporny na zarysowania oraz ścieranie niż transparentny silikon. Wytrzymałość materiału jest niezwykle istotnym parametrem i na tej podstawie należy dokonywać zakupu. Silikony techniczne występują zazwyczaj w barwach czerwonych. Na uwagę zasługuje fakt, że kolorystyka silikonów przypadkowa nie jest, a w sklepach można znaleźć modele czerwone, mleczne oraz czarne. Należy pamiętać, że do bezpośredniego kontaktu z żywnością nie został dopuszczony silikon czerwony, w przeciwieństwie do silikonu o mlecznej barwie. To właśnie z czerwonego silikonu wykonywane są wszelkie podkładki oraz uszczelki używane do produkcji maszyn.

Zakup maty silikonowej

Bardzo niski współczynnik ścieralności to parametr, który charakteryzuje czerwony silikon. Dzięki temu bardzo ciężko jest zetrzeć powierzchnię takiej maty. Warto również dodać, że techniczna mata silikonowa jest odporna na szkodliwe działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV. Ogromna odporność na wysokie oraz niskie temperatury jest dodatkową zaletą. Wszystkie maty produkowane są z kauczuku najwyższej jakości, który spełnia rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Dokładne ceny mat silikonowych mogą się różnić w zależności od marketu budowlanego. Dlatego najlepiej odwiedzić konkretny sklep i zapytać obsługę o poszukiwany rodzaj maty. Techniczna mata może się przydać na placach budowy oraz w zakładach motoryzacyjnych. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz grubość maty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie techniczna mata silikonowa.

Comments are closed.