Prawidłowe pozycjonowanie strony wymaga nie tylko zorganizowanych i długofalowych działań specjalistów od SEO, ale przede wszystkim przygotowania witryny do tego, aby mogła być ona odpowiednio indeksowana. Audyt strony czy sklepi internetowego to konieczność, o której powinni wiedzieć wszyscy przedsiębiorcy rozwijający swój biznes w sieci. Czym jest audyt strony i kto może go przeprowadzić?

Czym jest audyt strony internetowej?

Audyt strony to zbiór zadań i prac, które pozwolą na poprawienie jakości witryny i sprawienie, by stała się ona bardziej przystępna i widoczna dla wyszukiwarek internetowych. Audyt polega na wyszukiwaniu błędów powstałych już na etapie projektowania witryny, jak również na wskazanie mocnych i słabych stron witryny. Wszystkie te działania mają na celu poprawienie jakości pozycjonowania i wzmocnienie jego efektywności. Do przeprowadzenia audytu strony konieczne jest kilka narzędzi, ale również intuicja i wiedza – takie połączenie sprawi, że audyt pozwoli na scharakteryzowanie strony i jej „prześwietlenie”. Zazwyczaj pozycjonerzy SEO nie podejmują się pozycjonowania bez wykonania wcześniejszego audytu. 

Dlaczego audyt strony jest tak ważny?

Specjaliści od SEO podkreślają, że nie ma skutecznego pozycjonowania witryny bez wcześniejszego audytu strony. Poprawnie stworzona witryna posiada konkretne parametry, które wspomagają pozycjonowanie i sprawiają, że witryna jest bardziej wiarygodna w oczach robotów przeglądarek. Audyt strony internetowej pozwoli na wychwycenie błędów takich jak uszkodzone zewnętrzne linki, brak nagłówka H1, brak opisów meta, zbyt duża liczba linków na stronie, brak atrybutów alt. Audyt strony to przydana usługa, która znacząco poprawi nie tylko jakość pozycjonowania, ale też codzienne korzystanie z witryny, zarówno przez administratorów, jak i użytkowników. 

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap https://andrzejurbanowicz.pl/oc-dla-mlodego-kierowcy-ile-kosztuje/ https://beesafe.pl/porady/oc-na-miesiac-krotkoterminowe/