Obecnie bardziej preferuje się kask jeździecki niż zwykły toczek. Dlaczego? Ponieważ jest on w stanie zapewnić zdecydowanie większy zakres ochrony. Co jeszcze trzeba wiedzieć odnośnie tego elementu, który powinien znajdować się na głowie jeźdźca.

Jak można podzielić kaski na głowę dla jeźdźców?

W sklepach dostępny jest nie jeden kask jeździecki. Osoby, które dopiero rozpoczęły jazdę konną muszą wiedzieć, że istnieje pewna klasyfikacja. Ochronę na głowę dla jeźdźców można podzielić według:

  • wagi (lekkie lub ciężkie),
  • rodzaj wentylacji (słabo wentylowane lub mocno wentylowane),
  • rodzaj regulacji (brak regulacji lub regulacja z rozmiarem).

Czy taka wiedza pozwoli na zakup dobrego kasku? Nie do końca. Trzeba jeszcze wiedzieć kilka innych rzeczy, które pomogą dobrać odpowiednią ochronę na czas jazdy konnej. 

Jak wybrać kask jeździecki?

Właściwie to najłatwiej udać się osobiście do sklepu. Tam też będzie można przymierzyć kilka sztuk kasków. Pomoże to ocenić jaki kask będzie najlepszą propozycją. Nie wszyscy jednak mają okazję do tego, aby udać się na takie osobiste zakupy. Tym bardziej, że wiele kasków dobrej jakości oferowanych jest w sklepach internetowych, specjalizujących się w jeździe konnej. Jak więc zakupić kask online? Wystarczy zmierzyć “rozmiar” swojej głowy. Rozmiar głowy powinno mierzyć się ciasno nad uszami. Nie pod uszami. Do uzyskanego wyniku należy dodać 1 cm i zaokrąglić go do pełnych cm. Otrzymany wynik to rozmiar kasku, który należałoby dla siebie zakupić poprzez stronę internetową. 

Comments are closed.