Kto nie lubi otaczać się zielenią? Zieleń jest wszechobecna w wielu domach i biurach, czy przestrzeniach publicznych. Spotkać ją można zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Jednak dopełnieniem idealnego wyglądu każdej rośliny jest donica, która najczęściej może być donicą dekoracyjną. Prezentowane na rynku donice mają różnego rodzaju zdobienia i kolory.

Donice dekoracyjne i eleganckie

Zakup doniczek nie powinien, niby, sprawiać żadnego problemu. Jednak coraz więcej osób zastanawia się, jaka donica będzie najlepsza do danego wnętrza. Jest tutaj wiele ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Musimy wiedzieć, gdzie postawimy dane donice, czy na podłodze czy na stole, jaki motyw będzie pasował do danego wnętrza, jaka roślina zamieszka w zakupionej doniczce i jak bardzo się ona rozrośnie.Tych pytań jest ciągle bardzo dużo, ponieważ i wybór jest ogromny, a i donic nie kupujemy dla siebie tylko dla określonej rośliny.

Donice dekoracyjne

Odkąd donice stały się ozdobne i dekoracyjne, nad ich wyborem trzeba się jeszcze bardziej pochylić. Im dekoracja bardziej widoczna, tym kwiat powinien być mniej dekoracyjny i odwrotnie. Im donica bardziej kolorowa tym roślina powinna być bardziej zielona, im mniej kolorowa, tym bardziej roślina mocno kwitnąca. Donice są zdobione w każdy możliwy sposób, we wzory, różne motywy, oblepione kolorowymi świecidełkami, białymi diamencikami czy kryształkami. Kreatywność i wyobraźnia, producentów donic, w tej materii kompletnie nie zna granic.Jednak przy tych wszystkich wątpliwościach, najważniejsza jest jedna podstawowa kwestia, nie roślina dla donicy, a donica dla rośliny.

Stylizacje donic

Tak jak dużo jest zdobień donic dekoracyjnych, tak samo wiele jest ich rodzajów. Donice minimalistyczne to też rodzaj donic ozdobnych, te w typie prowansalskim, idealnie pasują do skromnych i eleganckich salonów. Dodatkowo w ofercie można znaleźć też donice w stylu podstarzałych jak i orientalnych. Również odrębną grupę stanowią donice, które znajdą się na zewnątrz danego budynku. Muszą być one odporne na złe warunki atmosferyczne, na wysokie i niskie temperatury, na mróz, na promienie UV i na uszkodzenia mechaniczne.Gdy zewnętrzne donice zdobione są błyskotkami, idealnie mienią się one w promieniach słońca i dają zaskakujący efekt. Przy wyborze odpowiednich donic ważna jest też spójność, która powinna być idealna. Zarówno dla danego wnętrza jak i dla grupy donic, które będą razem stać. Nigdy nie powinno być w takiej stylizacji chaosu i bałaganu a wtedy kwiaty będą ładnie wyeksponowane.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

https://xann.pl/sitemap http://saw-iso.pl/technorattanowe-meble-ogrodowe-lezaki-dopasowane-do-potrzeb/ https://alexanderncsenate.com/wybieramy-krzeslo-wiszace-ogrodowe/