Chcąc stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe na tarasie przede wszystkim konieczne są meble ogrodowe – narożnik czy też wygodne sofy są jednymi z najchętniej wybieranych! Na co zwracać uwagę kupując meble ogrodowe? Jakie zagadnienia powinny być dla nas najważniejsze? Czy warto chronić meble ogrodowe w okresie jesieni i zimy?

Meble ogrodowe – narożnik idealny do wypoczynku!

Aranżując przestrzeń wypoczynkową przede wszystkim pomyślmy o funkcjonalności i wygodzie. Istotne są odpowiednio dobrane meble ogrodowe – narożnik jest jednym z pierwszych decyzji zakupowych! Wygodny narożnik pozwoli na odpoczynek w promieniach słońca, jak również na ugoszczenie większej ilości gości. Wśród rekomendowanych narożników najczęściej wymienia się narożniki technorattanowe. Meble technorattanowe cenione są przede wszystkim za swój wygląd, ale i świetne parametry techniczne. Włókno technorattanowe, które pokrywa mebel, jest nieporowate, zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, działaniem promieniowani słonecznych. Nie ściera się, nie jest podatne na odkształcanie. Stelaż wykonano z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium.

Pokrowce na meble ogrodowe – narożnik chroniony poza sezonem

Chcąc zachować piękny wygląd mebli ogrodowych warto zastanowić się nad wykorzystaniem dedykowanych pokrowców ogrodowych. Meble ogrodowe takie jak narożnik powinny być osłonięte w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. Pokrowce tworzone są z tkanki o wysokiej odporności na uszkodzenia czy ścieranie – włókno poliestrowej doskonale chroni przed osiadaniem kurzu i wilgoci, pozwala również na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce posiadają również niewielki ściągacz, którego zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Regularne stosowanie pokrowców pozwoli na zachowanie naszych mebli ogrodowych w idealnym stanie przez szereg lat.

Comments are closed.