Funkcjonalna i komfortowa kuchnia to przede wszystkim miejscem, gdzie spędzamy czas z przyjemnością. W codziennym przygotowaniu smacznych posiłków pomoże patelnia grillowa – urządzenie to sprawi, że możliwe stanie się przywołanie smaków lata zawsze wtedy, kiedy przyjdzie na to ochota.

Patelnia grillowa – prosty sposób na pyszne dania!

Smak smażonych potraw jest wyjątkowy – ryby są chrupkie, mięsa soczyste, warzywa pełne aromatów. Grillowanie to dzisiaj nie tylko domena lata – patelnia grillowa pozwoli na kreowanie doskonałych dań bez względu na pogodę za oknem. Czym patelnia grillowa różni się od klasycznych patelni? Podstawową różnicą jest tu dno – w przypadku patelni grillowej projektanci zaproponowali niewielkie rowki, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego wyglądu przygotowywanych potraw. Przestrzenie pomiędzy rowkami w czasie smażenia wypełniają się tłuszczem – dzięki temu potrawy nie nasiąkają nim, są chrupkie. Nadmiar tłuszczu można zlać przy pomocy niewielkiego, dedykowane lejka. W konstrukcji patelni grillowej uwagę zwraca również rączka – jest ona wykonana z naturalnego drewna lub też materiałów syntetycznych. Dzięki profilowaniu patelnia doskonale leży w dłoni, a samo smażenie nie sprawia żadnych problemów.

Powłoki na patelniach grillowych

Patelnia grillowa uzupełniona jest o nowoczesne powłoki, których zadaniem jest przede wszystkim chronienie przygotowywanych potraw przed przywieraniem do dna. Dzięki powłokom możliwe jest również równomierne rozgrzewanie dna patelni, aby samo smażenie przebiegało sprawniej. Powłoki tytanowe chronią dno patelni, są uważane za jedne z najtrwalszych, co pozwala na przedłużenie żywotności patelni. Powłoki ceramiczne sprawiają, że czyszczenie patelni po użyciu nie sprawia problemów.

 

 

Comments are closed.