Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Zadbana, gładka skóra oraz ładnie wymodelowane paznokcie dodają urody i klasy. Jednak dbanie o ręce jest trudne, gdy wykonuje się pracę fizyczną, czy choćby wykonuje obowiązki domowe. Jak zadbać o dłonie?

Nawilżanie, natłuszczanie i ochrona

Płyn do naczyń, środki czyszczące, czy nawet zwykłe mydło wysuszają skórę dłoni. Powodują jej zaczerwienie i łuszczenie. Dlatego prace domowe najlepiej wykonywać w ochronnych rękawiczkach, a do mycia rąk używać łagodnego mydła.

Dłonie niestety nie posiadają gruczołów łojowych. Stąd trzeba je chronić przed nadmiernym wysuszeniem, a jeśli to już nastąpi – pomóc odbudować ich warstwę ochronną.

Ważne jest częste stosowanie kremów nawilżających, a przed pójściem spać warto nałożyć grubszą warstwę kremu natłuszczającego lub maski o takim działaniu. By nie pobrudzić pościeli można zaopatrzyć się w specjalne, bawełniane rękawiczki, które dodatkowo ogrzeją dłonie, a to pobudzi krążenie i sprawi, że substancje czynne szybciej się wchłoną.

Jak zachować młody wygląd dłoni?

Oczywiste jest, że o dłonie trzeba szczególnie dbać zimą – nakładać rękawiczki, by ochronić je przed mrozem i pamiętać o tłustych kremach. Jednak to latem powstają na nich przebarwienia, które bardzo postarzają. Dlatego podczas słonecznych miesięcy trzeba pamiętać o nakładaniu kremu z filtrem UV. Ograniczy on ryzyko wystąpienia nieestetycznych przebarwień.

Ciężka fizyczna praca zawsze najbardziej odbije się na dłoniach. Przyczynia się ona do powstania otarć, blizn, odcisków, a nawet zmian zwyrodnieniowych stawów skutkujących ich pogrubieniem. Dlatego tak ważne jest noszenie rękawic roboczych – trzeba pamiętać, że dziś są dostępne różne typy rękawic i są one tak zaprojektowane, by zapewnić użytkownikowi dużą wygodę pracy.

Dbanie o paznokcie

Ładnie wymodelowane paznokcie z zadbanymi skórkami sprawiają, że daną osobę postrzega się jako schludną i czystą. Lepiej mieć krótkie paznokcie niż długie, a niezadbane. Dlatego trzeba rozważyć, czy aby krótkie paznokcie i niestosowanie lakieru do paznokci na co dzień nie będzie czasem najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli z kolei preferuje się posiadanie kolorowych paznokci, to trzeba pamiętać, że i klasyczny manicure, i hybrydowy zajmuje czas i należy go odnawiać w regularnych odstępach czasu, by dłonie zawsze wyglądały schludnie.

Przy kolorowym manicure ważna jest baza do paznokci. Jest to produkt, który nakłada się na płytkę przed nałożeniem lakieru. Baza do paznokci przedłuża trwałość lakieru. Niektóre bazy dodatkowo wyrównują powierzchnię płytki paznokcia, tworząc na nim dodatkową warstwę ochronną i zapobiegają jego łamaniu się. Dobra baza do paznokci zapobiega powstawaniu przebarwień na płytce paznokciowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci.

Comments are closed.