Po narodzinach dziecka młodych rodziców i pociechę odwiedza rodzina oraz przyjaciele, ponieważ chcą poznać nowego członka rodziny. Podczas takich wizyt każdy przynosi jakiś mały drobiazg lub inny prezent, który czasem jest mniej lub bardziej przydatny. Zachowanie takie jest normalne, ponieważ nikt nie chce przyjść w odwiedziny z pustymi rękami.

Przydatne prezenty dla noworodka

Idealny prezent dla noworodka to ten, który się przyda czy to w początkowych tygodniach życia, czy też w późniejszym okresie. Najbardziej trafionym prezentem będą zabawki dla dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy, np. gryzaki oraz miękkie zabawki, które pomogą w rozwoju dziecka. Można kupić także gadżety dla trochę większego dziecka takie jak pierwsze naczynia do jedzenia, śliniaki lub zabawki do wózka. Małe dzieci na początku swojego życia widzą tylko silne kontrasty, dlatego ciekawym pomysłem na prezent dla noworodka są czarno-białe książeczki, które przykują uwagę maluszka. Dobrym pomysłem na prezent jest także kupienie niezbędnych rzeczy, jakimi są pieluchy jednorazowe, ręcznik z kapturkiem do kąpieli oraz miś szumiś, który pomaga dziecku w zaśnięciu. Oryginalnym pomysłem na prezent są rzeczy na pamiątkę, które pozwolą na zatrzymanie wspomnień. Mogą to być odlewy stópek i rączek maluszka lub album w formie pamiętnika, który uzupełniać można zdjęciami dziecka od pierwszego dnia życia aż do ukończenia pierwszego roku.

Czego nie kupować na prezent?

Aby uniknąć wpadek związanych z prezentem, można zapytać świeżo upieczonych rodziców, czego potrzebują lub co już mają. Taki krok pozwoli uniknąć nietrafionych i zdublowanych prezentów. Złym pomyłem na prezent dla noworodka, są pluszowe zabawki, które tylko zabierają miejsce, a dziecko i tak się nimi nie bawi, bo jest za małe. Kolejnym nietrafionym prezentem są ubranka. Ciuszki na tak zwane teraz są zbędne, ponieważ rodzice na pewno już wszystko mają. Ciuszki w większych rozmiarach będą schowane i rodzice mogą o nich zapomnieć, co poskutkuje tym, że dziecko nawet ich nie założy.

Czy łatwo wybrać prezent dla dziecka?

Przed zakupem prezentów warto, jest skonsultować się z rodzicami dziecka, ponieważ pozwoli to na kupienie przydatnego prezentu. Osobom, które mają dzieci, łatwiej jest kupić coś dla świeżo upieczonych rodziców i ich pociechy, ponieważ mają już doświadczenie. Jeśli nie mamy pomysłu i nie chcemy pytać rodziców dziecka, wówczas można poszukać porad w internecie na blogach parentingowych lub różnego rodzaju forach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.