Zadbane dłonie i piękne paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Stanowią one bowiem swoistą wizytówkę, która przekłada się na pewność siebie i dobre relacje międzyludzkie. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku codzienna staranna pielęgnacja, która może być wspierana przez specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym.

Na jakie zabiegi w salonie kosmetycznym warto się zdecydować?

W salonach kosmetycznych dostępna jest szeroka oferta zabiegów, które poprawiają wygląd i kondycję skóry. Poza tym, istnieje możliwość odbudowy i przedłużenia płytki paznokci. W tym przypadku szczególnie polecana jest technika z wykorzystaniem akrylu.

Czym cechują się paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe są niezwykle odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Wyglądają one zatem bardzo korzystnie przez długi czas. Poza tym, są wykorzystywane w przypadku konieczności odbudowy paznokcia po uszkodzeniu.

Na jakie inne zalety tego typu zabiegu warto zwrócić uwagę?

Paznokcie akrylowe wyglądem zbliżone są do naturalnych. Umożliwiają one swobodny wzrost paznokci, a zastosowany podczas ich zakładania elastyczny materiał nie powoduje przykrego wrażenia ściągania. Poza tym, starannie pielęgnowane paznokcie z akrylu nie łamią, nie pękają oraz nie żółkną, a przez to zachowują swój atrakcyjny wygląd przez bardzo długi czas.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Metoda akrylowa jest wieloetapowa. W pierwszej kolejności konieczne jest staranne umycie i zdezynfekowanie rąk. Następnie wymagane jest skrócenie naturalnych paznokci klientki oraz nadanie im pożądanego kształtu. Wszystkie te czynności powinny być wykonywane zawsze za pomocą jednorazowych lub sterylnych narzędzi. Pozwala to w znacznym stopniu zredukować ryzyko rozwoju infekcji o podłożu bakteryjnym lub grzybicznym. Poza tym, podczas wykonywania usługi wszystkie czynności powinny być wykonywane z należytą uwagą. Nie mogą one bowiem prowadzić do uszkodzenia płytki paznokci lub otaczających je skórek. Po zmatowieniu płytki paznokci przygotowuje się odpowiednie formy, które uwzględniają kształt naturalnych płytek paznokci klientki. W dalszej konieczności konieczne jest połączenie i staranne wymieszanie składników tworzących akryl oraz precyzyjne nałożenie jego warstwy o pożądanej grubości. W tym wypadku konieczne jest dokładanie szczególnej staranności w celu równomiernego nakładania akrylu. Jego zastyganie następuje pod wpływem utlenienia, a zatem nie są potrzebne żadne dodatkowe akcesoria, w tym na przykład lampy utwardzające. Po zastygnięciu akrylu forma jest odklejana, a płytce nadawany jest ostateczny kształt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.