Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa w służbie młodości
Zmarszczki, brak elastyczności skóry twarzy – dzisiaj to już nie problem. Współczesna medycyna estetyczna pozwala na rozprawienie się z tymi defektami w sposób szybki, skuteczny i całkowicie bezbolesny. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą dwóch substancji: kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.
Jak działa kwas hialuronowy i toksyna botulinowa
Kwas hialuronowy znany jest medycynie od lat – naturalnie występuje w mazi torebek stawowych oraz w ciele szklistym oka. W naszym organizmie odpowiada również za nawodnienie skóry – zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego sprawia, że skóra twarzy staje się mniej elastyczna, podatna na uszkodzenia. Zabiegi medycyny estetycznej z zastosowanie kwasu hialuronowego pozwalają na przywrócenie skórze jej pięknego wyglądu.
Toksyna botulinowa, zwana również botoksem, jest obecnie jedną z najpowszechniej stosowanych substancji w medycynie estetycznej. Aplikowana z dużą precyzją toksyna botulinowa pozwala na upośledzenie funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Efektem jest rozluźniona skóra, zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne. Toksyna botulinowa utrzymuje się w organizmie od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie jest ona w naturalny sposób usuwana, a sam zabieg można powtórzyć.
Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?
Zdecydowanie tak – mówią o tym przede wszystkim lekarze wykonujący zabiegi. O przeciwwskazaniach przeczytać możemy na stronie karolinakusnierz.pl. Każdy pacjent przed zabiegiem przechodzi szczegółowy wywiad z lekarzem – padają pytania o ogólny stan zdrowia, przebyte choroby, alergie. Przygotowanie do zabiegu nie zajmuje wiele czasu – stosowany jest jedynie krem znieczulający, który zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu.