Nowoczesna medycyna estetyczna daje nam ogrom możliwości pozwalających całkowicie odmienić swoje ciało. W ścisłej czołówce zabiegów cieszących się od lat ogromną popularnością znajdują się kuracje odchudzające. Jedną z nich jest liposukcja, czyli zabieg znany większości z nas pod nazwą „odsysanie tłuszczu”. Co warto wiedzieć o liposukcji? Jak popularny zabieg zmieniło innowacyjne urządzenie do liposukcji Embrace RF? Sprawdź!

Liposukcja kiedyś 

Jeszcze do niedawna liposukcja była popularnym zabiegiem odchudzającym. Dzisiaj, ze względu na duże ryzyko wystąpienia powikłań, świadomi zagrożenia pacjenci szukają bezpieczniejszych, łagodniejszych dla ciała sposobów na pozbycie się tłuszczu. Klasyczne odsysanie tłuszczu przeprowadzane jest na stole operacyjnym. W trakcie operacji lekarz umieszcza w wybranych miejscach pod skórą kaniulę, czyli wysokociśnieniowy przyrząd mechanicznie odsysający nadmiar tkanki tłuszczowej. Niestety, nawet najmniejszy błąd podczas wykonywania zabiegu mógł nieść za sobą poważne konsekwencje, takie jak zasinienia utrzymujące się wiele tygodni, zakrzepowe zapalenie żył, infekcje, a nawet zatoru tętnicy płucnej.

Urządzenie do liposukcji RFAL – przełom  w odchudzaniu

Urządzenie do liposukcji Embrace RF opatentowane przez markę Inmode  umożliwia przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu odchudzającego. Zabieg (w uproszczeniu) polega na ogrzewaniu skóry poprzez przepływ prądu RF pomiędzy dwiema elektrodami, wewnętrzną i zewnętrzną. Upłynniona tkanka tłuszczowa zostaje odessana. Usunięcie tłuszczu w płynnej postaci redukuje ból pozabiegowy, obrzęki i zasinienia. Urządzenie do liposukcji wyposażone jest w aplikatory o zróżnicowanej wielkości, co zapewnia lekarzowi maksymalną precyzję nawet na niewielkich obszarach.  W przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, innowacyjna kuracja przeprowadzana z użyciem nowoczesnej aparatury nie naraża pacjenta na ryzyko utraty dużej ilości krwi oraz wystąpienia innych groźnych dla zdrowia powikłań. Z  liposukcji RFAL korzystać mogą nawet  pacjenci z bardzo luźną skórą, która w przypadku innych metod wymaga wycięcia. Rekonwalescencja w tym przypadku trwa zaledwie dwa dni. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Comments are closed.