Stół, przy którym rodzina zasiada do wspólnego posiłku to centralne miejsce w mieszkaniu. Warto zadbać, by wyglądał elegancko nie tylko w trakcie rodzinnych uroczystości, ale również na co dzień. Jak wybrać nowoczesny obrus na stół, który będzie prawdziwą ozdobą?

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar obrusu?

Wybierając obrus na stół należy go dopasować do kształtu i wielkości stołu. Zakłada się, że powinien on być większy od stołu o około 20 – 25 cm. Wtedy będzie elegancko i swobodnie zwieszał się się blatu.

Należy również zwrócić uwagę, by obrus nie leżał na krzesłach. Powinien kończyć się tuż nad siedziskiem. W przeciwnym razie, ktoś z gości może go przypadkowo zahaczyć i zastawa runie ze stołu.

 

Praktyczny materiał

Nowoczesne obrusy na stół są wykonane z materiałów trwałych, wodoodpornych i nie gniotących się.  Dzięki temu użytkowanie ich jest wyjątkowo łatwe, a utrzymanie w czystości nie stwarza problemów.

Wybierając obrus można zdecydować się na materiał naturalny lub tkaniny sztuczne. Len, bawełna oraz sizal to naturalne tkaniny, które najczęściej wykorzystywane są do produkcji obrusów. Len odporny jest na zabrudzenia jego wadą jest jednak to, że dosyć łatwo się gniecie. Bawełna jest wytrzymała, łatwa w czyszczeniu i nie gniecie się tak bardzo jak len. Obrusy z sizalu nie rozciągają się, są trwałe i wytrzymałe.

Materiały syntetyczne, z których najczęściej robione są nowoczesne obrusy na stół, to poliamid i poliester. Są to materiały trwałe, wytrzymałe, które bardzo ładnie się prezentują. Należy pamiętać, by ich nie prasować, gdyż wtedy utracą swój cały urok.

 

Efektowny wzór

Gama kolorystyczna nowoczesnych obrusów na stół jest bardzo szeroka. Każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego mieszkania.

Bardzo interesujące są obrusy we wzory geometryczne. Eleganckie i nowoczesne obrusy świetnie komponują się z minimalistycznym wnętrzem. Osoby, które lubią desenie kwiatowe mogą wybrać modne liście monstery na obrusie czy egzotyczne kwiaty.

Panie domu, które lubią odważne dekoracje będą zachwycone czarnymi obrusami. Jest to niezwykle eleganckie rozwiązanie. Stół będzie wyglądał ekskluzywnie i gustownie.

Comments are closed.

https://tubebox.pl https://rosequarterdevelopment.org https://warshipsband.com