Czy istnieje możliwość odpalenia JavaScript poza przeglądarką? Ktoś powie, że takie rzeczy nie są w ogóle możliwe. Oznaczać to może tylko jedno – owa osoba nie miała jeszcze do czynienia z Node. Jest to nowe środowisko, jakie dedykowane jest dla programistów.

Czym charakteryzuje się Node.js?

Node.js Development Company stworzyło środowisko, które można opisać za pomocą trzech najważniejszych cech. Mowa tutaj o:

  • asynchroniczność – środowisko jest jednowątkowe. Aby móc wykonywać wiele operacji w jednym czasie, konieczne jest włączenie asynchroniczności. 
  • możliwość prostego doinstalowywania dodatkowych pakietów,
  • każdy plik javascript stanowi oddzielny moduł.

Czy opłaca się używać tego właśnie środowiska? Wszystko tak naprawdę zależne jest od danej sytuacji. Ale już wielu programistów przekonało się, że prędzej czy później, będą mieli do czynienia z Node. Do grona takich osób można zaliczyć osoby pracujące na co dzień w 10Clouds.

Instalacja Node

Nie powinna stanowić ona żadnego problemu – w szczególności, jeżeli chodzi o Windowsa. W tym właśnie przypadku wystarczy wejść na wskazaną stronę, gdzie Node jest dostępne. Potem krok po kroku, dalej, dalej i już można cieszyć się nowymi możliwościami, jakie zapewnia Node. 

Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, jeżeli chodzi o systemy Linux/Osx, gdzie na co dzień jest bardzo dużo restrykcji. W tym wypadku można nawet spotkać się z problemem dostępu do pakietów globalnych, jakie oferuje Node. Nie oznacza to jednak, że instalacja zakończy się fiaskiem. Wręcz przeciwnie. Wystarczy bowiem zapoznać się z krótkimi instrukcjami, jakich w świecie wirtualnym nie brakuje, aby móc zainstalować Node.

Zalety Node

Aby móc przekonać się do Node, warto wspomnieć o zaletach, których nie brakuje. Otóż na liście plusów wymienić można:

  • wydajność i skalowalność na wysokim poziomie, dzięki czemu aplikacje webowe działają bez prawie żadnych zastrzeżeń,
  • nie trzeba marnować czasu na przełączenie się pomiędzy różnymi językami po stronie klienta i serwera,
  • przenośne środowisko, które jest dostępne dla Microsoft Windows, macOs, Linux, Solaris, FreeBSD, OpenBSD, WebOS, and NonStop OS,
  • użytkownicy Node mogą być pewni, że będą wspierani przez dostawców usług sieciowych, ponieważ można zapewnić sobie lepsze hostowanie tego środowiska,
  • menedżer, który umożliwia dostęp do setki pakietów, jakie sprawiają, że praca z Node jest zdecydowanie łatwiejsza, a do tego przyjemniejsza. 

Comments are closed.

https://venndo.pl https://teldomains.pl https://electraymartin.com