Moda jest obecna w każdej sferze naszego życia. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na spotkanie towarzyskie, czy spędzamy spokojne popołudnie w przestrzeni własnego mieszkania, zawsze towarzyszą nam jakieś elementy garderoby. Podobnie sytuacja przedstawia się podczas zażywania słonecznych kąpieli, do których miłość zrewolucjonizowała świat.

Obyczajność ponad wszystko

Zanim jednak pojawiły się na świecie stroje kąpielowe dwuczęściowe, komfort użytkowania zdecydowanie nie był priorytetem. Nade wszystko liczyła się skromność i zachowanie społecznej nieświadomości na temat kobiecych kształtów.

Zgodnie z obowiązującą zasadą, która nie pozwalała na publiczne zbytnie eksponowanie ciała, kobiety chcące skosztować radości kąpieli zmuszone były do odziewania ciała w wieloczęściowe zestawy kąpielowe.

Długa do połowy łydki suknia wyposażona w zapobiegające podwinięciu się na wietrze obciążniki, pończochy, pantalony i specjalne obuwie. No i nie zapominajmy o obowiązkowym długim rękawie. Tylko w taki sposób skromna i moralna dama mogła rozkoszować się zabawą w wodzie.

Ku nowemu

Zmiany w podejściu do kobiecych kostiumów dało się zauważyć na przełomie XIX i XX wieku. Wtedy to pojawiły się specjalne odpinane spódniczki, które pozwalały na okrycie dolnych partii ciała na plaży. Z kolei odłączenie tej części garderoby od reszty kostiumu, umożliwiało swobodniejsze poruszanie się w wodzie.

Kolejne modernizacje umożliwiło pojawienie się nowego rodzaju materiału – elastycznego latekstu. Dzięki zastąpieniu ciężkich wełnianych materiałów lekkimi, podatnym na kształtowanie lateksu, otworzyło przed projektantami plażowej mody zupełnie nowe przestrzenie.

Na bok odsunięto dotychczas determinującą wszelkie projekty skromność. Zaczęto dążyć do eksponowania biustu. Sprzyjały temu nie tylko nowo opracowywane kroje, ale też dostępna kolorystyka. Powoli świat zaczął przygotowywać się to pojawienia się ponadczasowego jak się później okazało hitu.

Wieczne bikini

Rewolucja nastąpiła w roku 1964 nie gdzie indziej jak w europejskiej stolicy mody. W Paryżu po raz pierwszy zaprezentowano stroje kąpielowe dwuczęściowe, znane jako bikini. Były one najśmielszymi jak do tej pory kostiumami, które stworzono dla kobiecej wygody. Jak się jednak okazało, nie wszyscy byli gotowi na tak śmiałe posunięcie i w na wielu kąpieliskach zakazywano paniom wstępu w tym stroju. Ale machina zmian nie dała się już zatrzymać.

Kolejnym krokiem w plażowej modzie było toples, czyli zażywanie kąpieli słonecznych w jednoczęściowym stroju, który stanowiły kąpielowe figi, które później przyjęły formę pokochanych przez kobiety stringów. W świetle tych rewolucji bikini, które do dziś stanowi najpopularniejszy plażowy strój, zdecydowanie zostało przez społeczeństwo docenione.

Więcej informacji znajdziesz na stronie strój kąpielowy.

Comments are closed.

https://venndo.pl https://benmizrachi.com https://teldomains.pl