Rozwód rodziców jest dla dzieci traumatycznym, ciężkim przeżyciem. Aby decyzje dorosłych były dla dzieci jak najmniej dotkliwe, coraz większa grupa rozwodzących się par decyduje się na opiekę naprzemienną. Na czym polega taki podział obowiązków? Jak taki system wpływa na pobieranie świadczenia 500 plus? Sprawdź!

Czym jest opieka naprzemienna?

Coraz większa grupa rozstających się rodziców wnioskuje właśnie o opiekę naprzemienną. Taki system zakłada równy podział obowiązków rodzicielskich i pozwala każdemu opiekunowi zachować pełnię władzy rodzicielskiej. Opieka naprzemienna pozwala obojgu rodzicom brać czynny udział w codzienności syna czy córki, pozwala zachować więzi rodzinne, równy podział obowiązków i wydatków. W takiej sytuacji dziecko (lub dzieci) spędzają określony czas w domach każdej ze strony, na przykład dwa tygodnie w domu mamy, a potem – dwa tygodnie w domu taty.

Opieka naprzemienna a świadczenie wychowawcze (świadczenie 500 plus) – rozwiązanie problemu

Opieka naprzemienna staje się w Polsce coraz powszechniejsza, co powoduje wątpliwości co do przyznawania środków w ramach programu Rodzina 500+. Opieka naprzemienna zakłada bowiem równe partycypowanie w kosztach utrzymania, a pobieranie podwójnego świadczenia na jedno dziecko jest niezgodne z praweM. Opieka naprzemienna a świadczenie wychowawcze (świadczenie 500 plus) – jak podzielić otrzymane środki? Sądy znalazły na to proste, rozsądne rozwiązanie: w ramach rządowego programu każdemu rodzicowi przysługuje dodatek w wysokości połowy kwoty przysługującej za dany miesiąc. Oznacza to, że każdy rodzic może otrzymać wsparcie w wysokości 250 zł.

Comments are closed.

https://warshipsband.com https://ccf-cccv.org https://e-halina.pl