Wyjeżdżając do pracy za granicą warto nie tylko skupić się na załatwieniu odpowiedniego miejsca do życia, ale również ubezpieczenia czy dodatkowych funduszy. Decydując sią na emigrację w towarzystwie naszych bliskich powinniśmy zapewnić im jak najwyższy poziom ochrony i wygody. W wielu kwestiach i przypadkach pomoże nam samo państwo docelowe. Jak?

Kindergeld – dodatkowe pieniądze dla osób pracujących

Temat wsparcia przez państwo doskonale obrazuje Kindergeld – jest to świadczenie rodzinne dostępne dla dzieci w Niemczech – tłumaczą pracownicy biura zwrot-podatkow.pl, specjalizującego się w finansach międzynarodowych. W przypadku obcokrajowców konieczne jest spełnienie kilku wymogów – wnioskowanie o Kindergeld jest możliwe, kiedy uzyskamy pełen obowiązek podatkowy (następuje to po ok. 6 miesiącach pracy). Dodatkowo konieczne jest złożenie niezbędnych deklaracji. Możliwe jest uzyskanie wsparcia w postaci Kindergeld zarówno na dzieci zamieszkujące z nami w Niemczech, jak i na te, które pozostały pod opieką drugiego rodzica w kraju. Kindergeld przysługuje na wszystkie dzieci do 24. roku życia (pod warunkiem kontynuowania nauki) oraz na dzieci niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych o ile tylko niepełnosprawność określona została przez lekarza przed ukończeniem przez dziecko 18 lat. Wysokość Kindergeld jest waloryzowana co roku, a kwoty tego zasiłku to idealne uzupełnienie budżetu, aby zapewnić dziecku dodatkowe lekcje, niezbędne przybory szkolne, ubrania, gry czy zabawki.

Praca za granicą – co oferują nam pracodawcy?

Decydując się na emigrację zarobkową najczęściej stawiamy na duże korporacje – zatrudnienie w takiej firmie niesie ze sobą wiele profitów. Poza wyższa pensją możemy uczestniczyć w licznych kursach i szkoleniach, które niebagatelnie wpłyną na nasze doświadczenie zawodowe.

Comments are closed.