Narty to piękny sport. Wiele osób każdego roku decyduje się na wyjazdy na stok, aby przez ten krótki zimowy okres korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób jeździ w Polsce, ale sporo też decyduje się na wyjazd np. w Alpy, gdzie warunki są zdecydowanie lepsze niż w kraju. Jak dobrze przygotować się do takiego wyjazdu?

Miłość do narciarstwa

Sporty zimowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, że każdego roku na stokach widać sporo pasjonatów sportów zimowych. Sezon jest krótki i każdy chce go maksymalnie wykorzystać.

Wyjazd na stok zawsze wiąże się z potencjalnym ryzykiem urazu. Nie ma znaczenia czy jeździmy w Polsce czy gdzie indziej na świecie, ryzyko jest zawsze. O ile w Polsce posiadając ubezpieczenie zdrowotne możemy liczyć na bezpłatną pomoc medyczną, o tyle poza granicami jest to sprawa bardziej skomplikowana. Tzn. pomoc oczywiście można otrzymać, ale kluczowa jest kwestia – ile to będzie kosztować?

Opieka zdrowotna za granicą

Jeśli wyjeżdżamy do krajów, w których obowiązuje EKUZ to częściowo jesteśmy zabezpieczenia. Ale tylko częściowo, bo jest to ubezpieczenie, które nie pokrywa całkowicie wszystkich kosztów leczenia. Taką gwarancję zyskujemy dopiero wykupując indywidualne ubezpieczenie turystyczne. Bardzo ważna kwestią jest poinformowanie ubezpieczyciela i celu podróży. Nie można, a właściwie nie warto przemilczeć faktu, że planujemy narty. Dlaczego? Ponieważ w przypadku kontuzji ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, ponieważ zatailiśmy istotne dla niego informacje, które wpływają na ustaleni wysokości składki.

 

Comments are closed.

meble balkonowe białystok osłona balkonowa z technorattanu stół ogrodowy