Szukanie sprawiedliwości przed sądem to coraz częściej wybierana droga, zarówno w kwestiach prywatnych, jak i zawodowych. Rozpoczęcie batalii sądowej wymaga jednak nie tylko cierpliwości, ale też odpowiedniego przygotowania. Wiele z osób decydujących się na pozew zatrudnia doświadczonego adwokata.

Gdzie szukać adwokata?

Pomoc prawna jest praktycznie na wyciągnięcie ręki – pomoc prawną uzyskać można umawiając się na spotkanie przez telefon czy email. Istotne jest wybranie specjalisty w konkretnej dziedzinie – instruują pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. Najczęstszym powodem zatrudnienia adwokata są sprawy rodzinne, spadkowe lub też rozwody. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim bronienie naszych interesów oraz dobrego imienia oraz odwodzenie od podejmowania kroków, które mogą pogorszyć naszą sytuację. Jak jeszcze pomoże adwokat?

Przygotowanie adwokata do konkretnego zadania

Wybierając konkretnego adwokata przede wszystkim musimy dać mu możliwość dokładnego zaznajomienia się ze sprawą. Adwokat będzie chciał przyjrzeć się wszelkim pismom oraz dokumentom, aby móc bezstronnie ocenić sytuację i określić szanse na wygraną w sądzie. W przypadku rozwodów ważne są też fakty związane z małżeństwem: dlaczego pojawił się pozew rozwodowy, jakie relacje mieli małżonkowie, co spowodowało rozpad małżeństwa. W przypadku rozwodów, gdzie para nie doczekała się potomstwa czy pokaźnego majątku, decyzja o rozwiązaniu małżeństwa może pojawić się bardzo szybko. Kiedy jednak para posiada dzieci sąd przede wszystkim uwzględniać będzie ich dobro. W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie możliwe jest wnioskowanie o alimenty dla strony poszkodowanej. Dodatkowo sąd może również zarządzić mediacje dla małżonków, które poprowadzone będą przez kwalifikowanego mediatora.

 

 

Comments are closed.