Współcześnie jazda konna staje się niezwykle dostępnym sportem – popularyzacja tej dyscypliny oraz liczne szkółki jeździeckie oferujące swoje usługi sprawiają, że wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z hippiką. Zanim jednak rozpoczniemy pierwsze godziny nauki warto wybrać odpowiedni strój, w tym spodnie na konia. Gdzie dostaniemy bryczesy i czym różnią się one od klasycznych spodni?

Spodnie na konia w szerokim wachlarzu kolorów i wzorów

Spodnie na konia, zwane bryczesami, to specjalistyczny ubiór, który ma chronić nogi jeźdźca przed obtarciami czy kontuzjami i jednocześnie zapewniać komfort podczas jazdy. Spodnie na konia tworzone są ze specjalnie dobranych tkanin – najczęściej jest to materiał bawełniany z domieszką włókien syntetycznych. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zarówno odporna na ścieranie czy uszkodzenia, a jednocześnie elastyczna i miła w dotyku. Bawełna pozwala na stałe wentylowanie skóry jeźdźca – to istotny aspekt szczególnie latem. Włókna syntetyczna sprawiają, że tkanina zyskuje pewien stopień elastyczności, co przekłada się na wyższy komfort podczas długich godzin w siodle. Spodnie na konia posiadają dodatkowo leje – są to specjalne wstawki materiału, które pozwalają na lepsze utrzymywanie się w siodle. Leje nierzadko tworzone są z silikonowych pasów. 

Spodnie na konia i kask

Toczek, bo tak właśnie nazywa się kask jeździecki, to element obowiązkowy podczas jazdy konnej. Kask jeździecki tworzony jest z trwałych materiałów syntetycznych o wysokiej odporności na uszkodzenia, uderzenia. Kaski warto wybierać po przymierzeniu przynajmniej kilku modeli – kask nie powinien uwierać, przeszkadzać. Kaski posiadają niewielkie daszki oraz regulowane paski, które pozwalają na jego zapięcie pod szyją.

Comments are closed.