Polskie prawo nakłada na wszystkich kierowców obowiązek ubezpieczania swoich pojazdów. Dzięki takiemu prawu każda osoba, która zostanie poszkodowana w kolizji, może otrzymać środki na pokrycie szkód (naprawę samochodu czy rehabilitację). Co ważne, obligatoryjne ubezpieczenie komunikacyjne muszą  wykupić nie tylko właściciele „osobówek”, ale również motocykliści. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? Co warto wiedzieć o polisie? Sprawdź!

OC – podstawowe ubezpieczenie motocykla

Każdy fan jazdy na szybkim jednośladzie musi zadbać o ubezpieczenie motocykla. Co ważne, podobnie jak w przypadku aut osobowych, umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok. Oznacza to, że motor musi być ubezpieczony również poza sezonem. Zaniedbanie swojego obowiązku wiąże się z karami finansowymi.

Zakres OC określa ustawa. Szczegóły umowy zawieranej z towarzystwem zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia najważniejszej części dokumentu. Mimo tego, że warunki proponowane przez towarzystwa są niemal identyczne, ceny poszczególnych usług znacząco się od siebie różnią. Zanim podpiszesz dokument z daną firmą, dokładnie prześledź inne oferty.

Dodatkowa ochrona

Traktujesz swoją maszynę jak oczko w głowie? Dbasz o to, aby wartość motoru nie spadała? W takim razie zadbaj o dodatkową ochronę. Twój pojazd będzie kompleksowo chroniony w każdej sytuacji, kiedy poszerzysz podstawowy pakiet OC o autocasco – nieobowiązkowe ubezpieczenie upoważniające do otrzymania rekompensaty finansowej w przypadku zniszczenia, kradzieży lub uszkodzenia pojazdu w różnych sytuacjach. W odróżnieniu od OC, zakres AC nie jest stały. Sam wybierasz najkorzystniejsze warunki i usługi.

 

Comments are closed.