Chcąc gotować smacznie i zdrowo powinniśmy stawiać nie tylko na wysokiej jakości produkty spożywcze, ale też profesjonalne garnki. Dzisiaj doskonałe patelnie i garnki możemy wykorzystywać we własnych kuchniach – zaproponują nam je topowi producenci. Jakie rozwiązania zastosowali? Czy pozwolą nam one gotować i smażyć wygodniej?

Smażenie pod kontrolą – patelnie ceramiczne i granitowe

Nowoczesne patelnie zaskoczą nas pod wieloma względami – są one nie tylko dostosowane do pracy na wszystkich typach kuchenek, ale też projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami. Zestawy patelni oferowane przez najlepszych producentów łączą w sobie trwałość, funkcjonalność i doskonały wygląd. Warto zwrócić uwagę na patelnie, których wewnętrzne powłoki imitują… naturalny granit! Taka patelnia nie tylko pozwoli nam na smażenie ulubionych potraw – ona sprawi, że wnętrze industrialne czy skandynawskie zostanie odpowiednio dopełnione funkcjonalnymi dodatkami! 

Wśród patelni znajdziemy również modele ceramiczne – są to patelnie w których zastosowano powłoki ceramiczne, pozwalające na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Patelnie z powłokami ceramicznymi przypadną również do gustu osobom, którym zdarzało się przypalić jedzenie – powłoki zminimalizują ryzyko przypalenia i sprawią, że potrawy będą soczyste i chrupiące. Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, że patelnie uzupełnia się poprzez zastosowanie profilowanych rączek i uchwytów. Są one tworzone z materiałów antypoślizgowych lub z naturalnego drewna. 

Garnki idealne do codziennego gotowania

Obok patelni w kuchni nie może zabraknąć nowoczesnych garnków – wśród rekomendowanych najczęściej wymienia się garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Stal nierdzewna jest tworzywem zabezpieczonym przed korozją, odkształcaniem, działaniem wysokich temperatur.

Comments are closed.