Budowanie formy i masy mięśniowej to nie tylko trening i suplementacja, ale również dobrze skomponowana dieta, zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Aby osiągać dobre wyniki, trzeba zwrócić uwagę na skład i ilość zjadanych pokarmów. W codziennym jadłospisie muszą znaleźć się owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, białko i zdrowe tłuszcze, bogate w minerały i witaminy. Ważne, aby produkty były urozmaicone, wysokiej jakości, jak najmniej przetworzone. Dieta dla sportowców musi mieć odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczów.

Zdrowa żywność – na co zwracać uwagę?

Osoby aktywne fizycznie muszą zwracać uwagę na odpowiednie proporcje składników odżywczych. Ważne są węglowodany dostarczające energii oraz będące paliwem podczas treningów, tłuszcze i białka, stanowiące ważny element budowy mięśni. Dieta musi być urozmaicona o warzywa i owoce, czyli źródło witamin i minerałów. Wiele osób obawia się tłuszczy, które kojarzą się z ciekawostkowymi potrawami i szybkim wzrostem tkanki tłuszczowej. Aby tego uniknąć, należy wybierać tłuszcze nienasycone oraz oleje ziołowe. To źródło dobroczynnych kwasów tłuszczowych, witamin A i E oraz cennych minerałów m.in. cynku, potasu, selenu. Zdrowa żywność dostępna w sklepie 7Nutrition pomaga utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Nie zawiera GMO, sztucznych dodatków, konserwantów i barwników, które mają niekorzystny wpływ na organizm. Powstaje z naturalnych składników, cechuje je prosty skład oraz bogaty smak. Oferowane produkty są bogate w składniki, które wspomagają organizm oraz ułatwiają intensywny wysiłek fizyczny. W sklepie można znaleźć masła orzechowe, naturalne słodziki, oleje oraz słodkie, zdrowe przekąski, które w przeciwieństwie do tradycyjnych słodyczy, dostarczają wszystko, co najlepsze.

Zdrowa żywność – jakie produkty wybadać?

Ciekawym produktem o niebanalnym smaku jest Protein Chocolate Italian Pizza, białkowa przekąska o smaku pizzy. Jest bogata w proteiny WPC, aminokwasy niezbędne i rozgałęzione oraz olej MCT. Skutecznie odżywia mięśnie, pobudza regenerację, przyśpiesza metabolizm oraz chroni mięśnie przed nadmiernym katabolizmem. Przekąska pozwala utrzymać prawidłowy bilans białkowy, dostarcza również dodatkowej energii do działania. Protein Chocolate Italian Pizza mimo że wygląda jak czekolada, ma smak włoskiej pizzy, który powstaje dzięki prawidłowo skomponowanej mieszance ziół. Osoby dbające o zdrowie coraz częściej rezygnują z cukru, zastępując go naturalnymi słodzikami. Jednym z nich jest ksylitol, który zawiera aż o o 40% mniej kalorii niż cukier, posiada niski indeks glikemiczny, może być stosowany przez cukrzyków i osoby o nadmiernej wadze. Ksylitol można stosować podobnie jak cukier, nadaje się do deserów i słodkich wypieków. Cennym produktem są również masła, np. z pestek słonecznika, orzechów laskowych, nerkowców czy dyni. Są źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, dostarczają białko, witaminy i minerały. Świetnie nadają się jako dodatek do ciast, omletów, naleśników czy owsianki.

Comments are closed.